Atrakcje w Jastarni

(18)

Plaża w Jastarni W Jastarni plaże znajdują się zarówno nad otwartym Bałtykiem jak i nad Zatoką Pucką. Plaże od strony morza są szersze i aby do nich dotrzeć trzeba przejść przez sosnowy las... więcej »

Zejścia od ulic: Zdrojowej, Nadmorskiej, Ogrodowej i Leśnej

Port w Jastarni W Jastarni, od strony Zatoki Puckiej, funkcjonuje port - to baza rybołówstwa, pomost pasażerski oraz marina jachtowa. Do portu mogą wpływać dosyć duże łodzie - długość 60 m... więcej »

ul. Portowa 43, Jastarnia

Skansen Fortyfikacji w Jastarni - Bunkry w Jastarni Prace nad Ośrodkiem Oporu Jastarnia rozpoczęły się w maju 1939 roku, a zakończyć miały się w listopadzie. Ośrodek usytuowano około 3 km od... więcej »

ul. Mickiewicza, Jastarnia

Zabytki Jastarni Jastarnia nie jest starą, bogatą w zabytki miejscowością. Co nie znaczy że nie znajdziemy tu kilku ciekawych obiektów architektonicznych. KOŚCIÓŁ PW. NAWIEDZENIA NA... więcej »

MOTYLARNIA W PORCIE WŁADYSŁAWOWO Kilkadziesiąt gatunków żywych, swobodnie latających, największych i najbardziej kolorowych motyli świata w jednym miejscu ! Przebywając  w sezonie let... więcej »

ul. Hryniewieckiego 2, Władysławowo

Windsurfing w Jastarni Windsurfing i kitesurfing to coraz popularniejsze dyscypliny sportów wodnych w Polsce. Jedno z najlepszym miejsc do nauki i uprawiania tych dziedzin sportu to zatoka... więcej »

przy Zatoce Puckiej

Ścieżki rowerowe Przez całą Mierzeję Helską od Władysławowa aż po Hel można korzystać ze ścieżki rowerowej. Niestety jest ona zbudowana z różnego rodzaju materiałów. Miejscami jest ż... więcej »

Ścieżka Puck-Władysławowo-Hel

Latarnia morska w Jastarni W 1938 roku wybudowano 25 metrową latarnie morską złożona ze stalowych, ażurowych elementów. Została ona jednak wysadzona przez saperów, gdyż stanowiła pun... więcej »

ul. gen. Tadeusza Kościuszki 2 A, Jastarnia

Jurata Jurata to wschodnia część Jastarni na Mierzei Helskiej. Jurata to młode letnisko nadmorskie, jeszcze w latach XX-tych XX w. były tam tylko wydmy i rósł iglasty las. Wszystko zac... więcej »

Hel Trochę historii.. Hel to miasteczko na końcu helskiej mierzei, o całkiem długich dziejach. Statut miasta nadany został Helowi już w XIII w. Do XV wieku Hel był znaczącym ośrodkiem handlowym,... więcej »

Kuźnica Kuźnica, jeszcze w 1663 roku, położona była na wyspie - w tamtym czasie Mierzeja Helska stanowiła szereg wysepek, które z czasem złączyły się, tworząc mierzeję w kształcie kosy. War... więcej »

Chałupy Chałupy to miejscowość wypoczynkowa na Mierzei Helskiej, tylko 8 km od centrum Władysławowa. Określenie Chałupy pojawiło się po raz pierwszy w 1920 r., choć sama wioska ma dłuższą historię... więcej »

Władysławowo Nazwa Władysławowo bezpośrednio pochodzi od króla Władysława IV, który w latach 30-tych XVII wieku postanowił zbudować tutaj twierdzę, ażeby bronić się przed Szwedami. O... więcej »

Chłapowo Chłapowo jeszcze jakiś czas temu było wsią o charakterze rolniczo-rybackim, obecnie prężnie ewoluuje tutaj turystyka. Chłapowo położone jest na urwistym klifie, a nadbałtycka część C... więcej »

Jastrzębia Góra Wczasowisko Jastrzębia Góra usytuowane jest na stromym (32.8 m n.p.m.), klifowym wybrzeżu Bałtyku. Miejscowość nie ma zbyt długiej historii. Najwcześniejsze domy... więcej »

Karwia Karwia to kiedyś rybacka wioska, dziś wzięte, morskie letnisko z dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami. Historia letniska w Karwi sięga lat międzywojennych, gdy do Karwi zaczęli przybywać pi... więcej »

Pierwsze, pisane, wzmianki dotyczące Jastarni odnoszą się do końca XIV wieku. Pod koniec wieku XVII-tego po raz pierwszy pojawia się nazwa Jastarnia, wcześniej osadę nazywano: Osternäs, Zester... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00