Zabytki w Jastarni

Zabytki Jastarni

Jastarnia nie jest starą, bogatą w zabytki miejscowością. Co nie znaczy że nie znajdziemy tu kilku ciekawych obiektów architektonicznych.

KOŚCIÓŁ PW. NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (ul. Księdza Stefańskiego 32)

Jednym z nich jest kościół NMP pochodzący z 1931 roku. To ceglana budowla z białą wieżą. Wnętrze kościoła utrzymane jest w charakterystycznej dla Kaszub kolorystyce - biało-błekitno-seledynowej. We wnętrzu nie brak motywów rybackich - np. ambona wykonana jest w kształcie łodzi rybackiej płynącej po wzburzonym morzu.

CHATA RYBACKA (ul. Rynkowa 10)

Dodatkowo, W Jastarni znajduje się Chata Rybacka ze zbiorami eksponatów rybackich. Pochodzi ona z 1881 roku. Niemal w całości jest ona zbudowana z surowców wtórnych, przede wszystkim z drewna pozostałego z rozbitych statków. Muzeum dostępne jest dla zwiedzających w sezonie letnim, codziennie oprócz poniedziałków. 

Bukry - Ośrodek Oporu Jastarnia

Ośrodek składał się z czterech ciężkich bunkrów i schronów lekkich. Cztery żelbetonowe ciężkie schrony bojowe to: Sokół, Sabała, Saragossa i Sęp. Na bazie tych obiektów, zaczął działać tu Skansen Fortyfikacji II Rzeczypospolitej im. Kontradmirała Włodzimierza Steyera - powstała ścieżka dydaktyczna, odtworzono również przeszkody przeciwpancerne, przeciwpiechotne i okopy. Schron Sabała w okresie letnim jest otwarty dla zwiedzających.

Dodatkowo..

W bosmanacie portu również można podziwiać historyczne eksponaty. Jastarnia to także zabytkowy zespół osady rybackiej, na który składają się domy rybackie konstrukcji szachulcowej pochodzące z końca XIX stulecia.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastarnia.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00