Chałupy

Chałupy

Chałupy to miejscowość wypoczynkowa na Mierzei Helskiej, tylko 8 km od centrum Władysławowa. Określenie Chałupy pojawiło się po raz pierwszy w 1920 r., choć sama wioska ma dłuższą historię. 2 lata później wybudowano przez Chałupy linię kolejową łączącą Władysławowo z Helem. Stopniowo, wioska rybacka zaczęła zmieniać się w sławne nadmorskie letnisko. 

Jakie atrakcje są w tym miejscu?

PLAŻA

Chałupy to także, albo nade wszystko, plaża i połączone z nią kąpiele słoneczne i morskie. Tuż przy ul. Bosmańskiej, w sezonie urlopowym czynne jest strzeżone kąpielisko. Urlopowiczów wita piaszczysta, czysta oraz szeroka plaża, dodatkowo nie ma na niej ścisku. Nieopodal miejscowości znajduje się plaża naturystów, którą w latach 80-tych szlagierem "Chałupy welcome to" rozreklamował Z. Wodecki.

SPORTY WODNE

Dzisiejsze Chałupy to przede wszystkim modny ośrodek kitesurfingu oraz windsurfingu. Chałupy, ze względu na położenie nad spokojną i płytką Zatoką Pucką to cudowne wręcz miejsce do nauki tych sportów. Każdy kto zaś posiada już wprawę w tych dziedzinach może sprawdzić się na otwartym morzu. Funkcjonuje w tej okolicy dużo szkół oraz wypożyczalni sprzętu, więc każdy może spróbować, być może któryś z tych sportów jest właśnie dla niego. Poza tym, rok rocznie, w Chałupach rozgrywane są regaty dawnych łodzi rybackich.

PORT

Znajduję się on od strony zatoki Puckiej, na wschodnich obrzeżach miejscowości. Istnieje możliwość wypożyczenia tradycyjnych, drewnianych łodzi żaglowych, wiosłowych i motorowych, ale również rowerów wodnych. Można stąd wypłynąć na wycieczkę po zatoce, a także skorzystać z oferty wędkowania z łodzi.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastarnia.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00