Plaża w Jastarni - jakie są plaże, gdzie się znajdują, którą wybrać.

  • location_on Jastarnia, ul. undefined

Plaża w Jastarni

W Jastarni plaże znajdują się zarówno nad otwartym Bałtykiem jak i nad Zatoką Pucką. Plaże od strony morza są szersze i aby do nich dotrzeć trzeba przejść przez sosnowy las. Nie jest to oczywiście duża odległość. Na strzeżone fragmenty plaż prowadzą zejścia od ulic: Zdrojowej, Nadmorskiej, Ogrodowej i Leśnej. Dla wczasowiczów z czworonogami udostępniono sektor plaży pomiędzy Jastarnią i Juratą (zejście nr 55). Z kolei plaże od strony zatoki są węższe, ale działa tam wiele szkół i wypożyczalni sprzętu windsurfingowego.

Na terenie Jastarni zorganizowanych jest 6 letnich kąpielisk morskich:

kąpielisko Kuźnica „Kościół” – z wejściem na plażę nr 33 od ul. Helskiej, obejmujące 100 m linii brzegowej;
kąpielisko Jurata „Międzymorze” – z wejściem na plaże nr 60 od ul. Międzymorze, obejmujące 100 m linii brzegowej;
kąpielisko Jastarnia „Ogrodowa” – z wejściem na plażę nr 44 od ul. Ogrodowej, obejmujące 100 m linii brzegowej;
kąpielisko Jastarnia „Leśna” – z wejściem na plażę nr 52 od ul. Leśnej, obejmujące 100 m linii brzegowej;
kąpielisko Jastarnia „Nadmorska-Plażowa” – z wejściem na plażę nr 47-48 od ul. Nadmorskiej i Plażowej, obejmujące 100 m linii brzegowej;
kąpielisko Jastarnia „Zdrojowa” – z wejścia na plażę nr 49 od ul. Sychty oraz nr 50 od ul. Zdrojowej, obejmujące 200 m linii brzegowej.

Ciekawostką przyrodniczą Jastarni jest też bez wątpienia znajdujący się po stronie Zatoki Puckiej, około  1940 m od linii brzegowej Ryf Fok (obszar Natura 2000). Jest to robocza nazwa długiej na niemal 950m mielizny wynurzającej się z dna Zatoki Puckiej, po której można spacerować suchą stopą. Mielizna w tym miejscu zaczęła wynurzać się w 2013 roku. W przyszłości możliwy jest scenariusz, w którym część zatoki odetnie się i powstanie słone jezioro, bowiem na zdjęciach satelitarnych Mierzei Helskiej  widać coraz bardziej odznaczającą się długą wąską, niemal całkowicie przecinającą Zatokę mieliznę.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastarnia.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0