Atrakcje Turystyczne

Bunkry w Jastarni

Bunkry - to przedwojenny Ośrodek Oporu Jastarnia. Składa się z czterech ciężkich bunkrów i schronów lekkich. 4 ciężkie schrony bojowe to: Saragossa, Sęp, Sokół i Sabała. Od roku 2005, działa tu Skansen Fortyfikacji II Rzeczypospolitej im. Kontradmirała Włodzimierza Steyera. Warto spędzając urlop w Jastarni odwiedzić tę historyczną atrakcję. więcej »

ul. Mickiewicza, Jastarnia

Zabytki w Jastarni

Zabytki w Jastarni - kościół NMP pochodzący z 1931 roku, Chata Rybacka ze zbiorami eksponatów rybackich czy prywatne Muzeum Pod Strzechą. W Jastarni zachował się również zabytkowy zespół osady rybackiej. więcej »

Latarnia morska w Jastarni

Latarnia morska - pierwszą latarnię wybudowano w 1938 r., ale na początku wojny została ona wysadzona. Latarnia morska w Jastarni, którą możemy dziś podziwiać to najniższy tego typu obiekt w naszym kraju. jednocześnie to jedna z dwóch latarni o metalowej konstrukcji. Nie można jej zwiedzać. więcej »

ul. gen. Tadeusza Kościuszki 2 A, Jastarnia

Jurata

Jeśli ktoś ma ochotę wczuć się w atmosferę przedwojennego, luksusowego kurortu wobec tego noclegi w Juracie będą znakomitym wyborem. więcej »

Hel

Hel to miasteczko na końcu helskiej mierzei, o całkiem długich dziejach. Statut miasta nadany został Helowi już w XIII w. więcej »

Kuźnica

Miejscową bazę noclegową stanowią głównie pensjonaty i domy gościnne proponujące kwatery i pokoje. Znajdziemy też pola namiotowe. więcej »

Władysławowo

Dzisiejsze Władysławowo to atrakcyjna miejscowość urlopowa nad polskim Bałtykiem, zlokalizowane jest tutaj wiele kąpielisk morskich z szerokimi oraz piaszczystymi plażami. więcej »

Chłapowo

Chłapowo jeszcze jakiś czas temu było wsią o charakterze rolniczo-rybackim, obecnie prężnie ewoluuje tutaj turystyka. więcej »

Jastrzębia Góra

W dzisiejszych czasach Jastrzębia Góra to znana miejscowość wczasowa, usytuowane są tu trzy wyznaczone kąpieliska morskie z rozległą plażą. więcej »

Historia Jastarni

Pierwsze, pisane, wzmianki dotyczące Jastarni odnoszą się do końca XIV wieku. więcej »