Atrakcje Turystyczne

Plaża w Jastarni

Plaże w Jastarni to największa atrakcja turystyczna w miejscowości - plaże położone są zarówno nad morzem jak i nad zatoką. Plaże od strony morza są szersze i znajdują się na nich strzeżone kąpieliska. Plaża od strony zatoki jest węższa, ale działa tam wiele szkół windsurfingowych. więcej »

Zejścia od ulic: Zdrojowej, Nadmorskiej, Ogrodowej i Leśnej

Port w Jastarni

Port - położony jest od strony zatoki. Pierwszy port był budowany w okresie XX-lecia międzywojennego, został on zniszczony w trakcie wojny. Odbudowano go w latach 1947-49. W porcie stoi także żaglowiec Generał Zaruski - odbywały się na nim rejsy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. więcej »

ul. Portowa 43, Jastarnia

Bunkry w Jastarni

Bunkry - to przedwojenny Ośrodek Oporu Jastarnia. Składa się z czterech ciężkich bunkrów i schronów lekkich. 4 ciężkie schrony bojowe to: Saragossa, Sęp, Sokół i Sabała. Od roku 2005, działa tu Skansen Fortyfikacji II Rzeczypospolitej im. Kontradmirała Włodzimierza Steyera. Warto spędzając urlop w Jastarni odwiedzić tę historyczną atrakcję. więcej »

ul. Mickiewicza, Jastarnia

Motylarnia Władysławowo Port

Motylarnia we Władysławowie to prawie 100 m2 powierzchni, na której przeróżne gatunki kolorowych, egzotycznych motyli z różnych zakątków świata, są na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do Świata żywych Motyli! więcej »

ul. Hryniewieckiego 2, Władysławowo

Latarnia morska w Jastarni

Latarnia morska - pierwszą latarnię wybudowano w 1938 r., ale na początku wojny została ona wysadzona. Latarnia morska w Jastarni, którą możemy dziś podziwiać to najniższy tego typu obiekt w naszym kraju. jednocześnie to jedna z dwóch latarni o metalowej konstrukcji. Nie można jej zwiedzać. więcej »

ul. gen. Tadeusza Kościuszki 2 A, Jastarnia

Lotnisko w Jastarni - loty widokowe

Lotnisko - W Jastarni, przy ulicy Mickiewicza, na wylocie w kierunku Władysławowa znajduje się trawiaste lotnisko. Można tu wybrać się na lot widokowy lub skoczyć ze spadochronem. więcej »

ul. Mickiewicza, Jastarnia

Jurata

Jeśli ktoś ma ochotę wczuć się w atmosferę przedwojennego, luksusowego kurortu wobec tego noclegi w Juracie będą znakomitym wyborem. więcej »

Hel

Hel to miasteczko na końcu helskiej mierzei, o całkiem długich dziejach. Statut miasta nadany został Helowi już w XIII w. więcej »

Kuźnica

Miejscową bazę noclegową stanowią głównie pensjonaty i domy gościnne proponujące kwatery i pokoje. Znajdziemy też pola namiotowe. więcej »

Chałupy

Chałupy to także, albo nade wszystko, plaża i połączone z nią kąpiele słoneczne i morskie. więcej »

Władysławowo

Dzisiejsze Władysławowo to atrakcyjna miejscowość urlopowa nad polskim Bałtykiem, zlokalizowane jest tutaj wiele kąpielisk morskich z szerokimi oraz piaszczystymi plażami. więcej »

Chłapowo

Chłapowo jeszcze jakiś czas temu było wsią o charakterze rolniczo-rybackim, obecnie prężnie ewoluuje tutaj turystyka. więcej »

Jastrzębia Góra

W dzisiejszych czasach Jastrzębia Góra to znana miejscowość wczasowa, usytuowane są tu trzy wyznaczone kąpieliska morskie z rozległą plażą. więcej »

Karwia

Długa na trzy kilometry, a szeroka na 80 m plaża to ewidentna wartość Karwi. więcej »